Jak vyplnit dotazník

Jak vyplnit dotazník

Podrobný manuál o internetovém serveru intersucho.cz a návod, jak se zapojit do monitoringu a jak s námi sdílet informace o suchu na Vašich lokalitách je pro Vás připraven ke stažení v pdf.

Na webu intersucho.cz jsou každý týden aktualizovány celostátní a regionální (okresní) mapy intenzity sucha, vodní bilance. Naší snahou je od Vás – agronomů, ovocnářů, chmelařů či vinohradníků, získat zpětnou vazbu o aktuální situaci porostů a vodní bilanci a to také v týdenním kroku. Zároveň Vám za Vaši spolupráci chceme nabídnout rozšířenou detailní předpověď vývoje sucha na až 10 následujících dní aktualizovanou každých 24 hodin, která je dostupná jen pro registrované uživatele.

Zapojení se do monitoringu je jednoduché a samotné vyplňování dotazníku Vám zabere 5 minut (jakmile si zvyknete na jeho styl).

Jak vyplnit dotazník? Stručně ve 4 krocích:

1. krok: vyplňte hlavičku dotazníku;

2. krok: zodpovězte otázky v dotazníku;

3. krok: klikněte na tlačítko "Odeslat dotazník", čímž Vám bude automaticky provedena registrace a bude Vám vytvořen Váš osobní účet. Na email Vám přijde uživatelské jméno a heslo;

4. krok: při další návštěvě (v následujícím týdnu) se již přihlašte ke svému účtu a opět s využitím dotazníku s námi sdílejte svá hodnocení stavu sucha na Vašich lokalitách.

Časté otázky a odpovědi:

Co je cílem tohoto typu monitoringu?

Primárně zajistit aktuální, spolehlivé a o praxi opřené informace o aktuálním suchu a jeho dopadech. Výhodou je právě aktuálnost, která umožní včas reagovat na situaci jak ze strany zemědělských podniků a organizací tak ze strany veřejné správy.

Co získám vyplněním dotazníku?

Budu se podílet na činnosti v Evropě unikátního systému, který umožní lépe řešit případné krizové situace. Současně získám přístup k aktualizované předpovědi vodní bilance, intenzity sucha, ale i dalších agrometeorologických parametrů a to ve vysokém prostorovém i časovém rozlišení. Přístup k denním aktualizacím předpovědních map mají pouze spolupracovníci, kteří v daném týdnu dotazník vyplnili.

Co se děje s mými odpověďmi?

Vaše odpovědi i dotazy jsou obratem zpracovávány týmem expertů a jsou publikovány v podobě mapového podkladu, který je pravidelně 1x týdně publikován na webu intersucho.cz. Jedná o mapy „Dopady na zemědělství"