Aktuality

Aktuality

Na tomto místě uveřejňujeme aktuální výstupy v médiích, rozhovory a články, ve kterých je diskutována problematika sucha obecně a nebo je prezentován samotný Integrovaný Systém Sledování Sucha (ISSS). Je možno zde také získat aktuální informace o setkáních a přednáškách, na kterých se podílíme a na kterých je ISSS prezentován.

 • 3. 9. 2015

  Ohlédnutí za letošním suchým létem, rozhovor na serveru iDnes.cz

  Na serveru iDnes.cz vyšel rozhovor s prof. Zdeňkem Žaludem, který se ohlíží a zhodnocuje letošní výzhamné sucho. V rozhovoru se opírá o výsledky prezentované na stránkách intersucho.cz a zároveň upozorňuje, jak důležitá bude nadcházející zima, která nám může a nebo taky nemusí zajistit dostatek vláhy na další sezónu 2015/2016.

 • 7. 8. 2015

  Výzkum sucha na pokusné stanici na Vysočině, reportáž v České televizi

  Jakým způsobem se zkoumá sucho, konkrétně na Vysočině v Bystřici nad Pernštejnem, se podívejte v reportáži, která vznikla v aktuální horké a suché vlně na pokusné stanici Domanínek. Sledujte od 9. minuty a 34. vteřiny.

 • 4. 8. 2015

  Aktuální stav sucha na jižní Moravě, živý vstup ve vysílání ČT24

  V celorepublikovém ranním vysílání ČT24 vystoupil prof. Miroslav Trnka a hovořil na téma výrazně vyšších teplot ve městech (efekt tzv. městského tepelného ostrova) a také o aktuálním stavu sucha na jižní Moravě. Živý vstup poslouchejte od 111. minuty.

 • 30. 7. 2015

  Sucho a jak mu čelit, rozhovor v pořadu Apetýt Českého rozhlasu Brno

  Poslechněte si téměř hodinový rozhovor s prof. Miroslavem Trnkou v pořadu Apetýt Českého rozhlasu Brno o problematice sucha a například taky o tom, že se suchem nemůžeme bojovat, ale že se můžeme naučit mu čelit.

 • 25. 7. 2015

  Aktuální stav sucha v zemědělství a možné adaptace na něj, rozhovor na serveru aktualne.cz

  O aktuálním stavu sucha v zemědělství, o možných adaptacích na suché epizody a v neposlední řadě o aktuálním plánu opatření na sucho Ministerstva životního prostředí a Ministerstva zemědělství, si můžete přečíst v rozhovoru s prof. Miroslavem Trnkou, který byl publikován na serveru aktualne.cz.

 • 23. 7. 2015

  Právě probíhající vlna sucha, rozhovor v celorepublikovém vysílání v ČT24

  V celostátních zprávách České televize Studia ČT24 byla diskutována problematika právě probíhající suché epizody, vliv sucha na zemědělství a také byly k vidění aktuální mapy intenzity sucha a mapa dopadů sucha na zemědělství. Rozhovor s prof. Zdeňkem Žaludem sledujte od 18. minuty a 8. vteřiny.

 • 22. 7. 2015

  Aktuální suchá epizoda, ISSS byl prezentován v řadě medií

  V souvislosti s probíhajícím suchem a horkými vlnami v České republice byl Integrovaný Systém Sledování Sucha (ISSS) prezentován v několika různých mediích (Český rozhlas Plus a Český rozhlas Radiožurnál, TV Nova, Česká televize, deník Rovnost a servery aktuálně.cz a tn.cz). Reportáž z hlavní zpravodajské relace TV Nova společně s doplňujícím článkem je uveřejněna na serveru tn.cz. Na webu České televize je ke zhlédnutí rozhovor s prof. Zdeňkem Žaludem na téma sucha a ISSS v pořadu Události v regionech, sledujte od 8. minuty. Na webových stránkách Českého rozhlasu je možnost poslechnout si reportáž uveřejněnou v hlavních zprávách několikrát během dne. V archivu Českého rozhlasu Plus je k dispozici záznam živého vstupu prof. Miroslava Trnky do ranního vysílání, poslouchejte od 35. minuty a 45. vteřiny.

 • 12. 2. 2015

  ISSS plnohodnotnou součástí Akademie Věd, rozhovor s předsedou AV ČR

  Náš Integrovaný Systém Sledování Sucha (ISSS) je v souladu s novou strategií Akademie věd, která staví na interdisciplinárních programech. Jejich podstatou je vybudování týmů, v nichž by spolupracovali instituce z oblasti vědy, byznysu i státní správy. Více v rozhovoru s předsedou Akademie věd prof. Ing. Jiřím Drahošem, DrSc., dr. h. c.