Přednášky na veřejných i odborných akcích

I na závěr roku proběhla řada přednášek pro praxi se zaměřením na sucho 2019 a dopady klimatické změny. Prof. Zdeněk Žalud vystoupil 14.11. na semináři firmy Beuker pro chovatele skotu ve Velkých Popovicích, 26.11. společně s Mgr. Monikou Bláhovou pro Regionální agrární komoru Jičín, 27.11. a 12.12. na semináři firmy CRV Czech Republic v Čejkovicích resp. v Oticích u Opavy, 2. 12. pro Svaz mladých agrárníků v Kostelci nad Černými Lesy a 3.12. na manažerské fóru podnikatelů v zemědělství a potravinářství ve Smiřicích.
Doc. Petr Hlavinka vystoupil 27.11. v Nitře a 28.11. v Košicích na sladovnické konferenci určené zejména pro sladovníky a pěstitele ječmene (pořadatel Slovenske zdruzenie vyrobcov piva a sladu) a to na téma Klimatická změna a jej dopad na poľnohospodárstvo.
Pavel Zahradníček, Ph.D. vystoupil dne 22.11. v Hradci Králové na akci pro učitele a ekologické poradce s tématem „Očekávaná změna klimatu v České republice se zaměřením na Královehradecký kraj“ a „Speciální předpovědi počasí pro zemědělce a energetiky a kde lze najít zdroje informací o počasí a klimatu“. Na setkání byli také zástupci kraje i města.