Aktuality

Aktuality

Na tomto místě uveřejňujeme aktuální výstupy v médiích, rozhovory a články, ve kterých je diskutována problematika sucha obecně a nebo je prezentován samotný Integrovaný Systém Sledování Sucha (ISSS). Je možno zde také získat aktuální informace o setkáních a přednáškách, na kterých se podílíme a na kterých je ISSS prezentován.

  • 22. 7. 2015

    Aktuální suchá epizoda, ISSS byl prezentován v řadě medií

    V souvislosti s probíhajícím suchem a horkými vlnami v České republice byl Integrovaný Systém Sledování Sucha (ISSS) prezentován v několika různých mediích (Český rozhlas Plus a Český rozhlas Radiožurnál, TV Nova, Česká televize, deník Rovnost a servery aktuálně.cz a tn.cz). Reportáž z hlavní zpravodajské relace TV Nova společně s doplňujícím článkem je uveřejněna na serveru tn.cz. Na webu České televize je ke zhlédnutí rozhovor s prof. Zdeňkem Žaludem na téma sucha a ISSS v pořadu Události v regionech, sledujte od 8. minuty. Na webových stránkách Českého rozhlasu je možnost poslechnout si reportáž uveřejněnou v hlavních zprávách několikrát během dne. V archivu Českého rozhlasu Plus je k dispozici záznam živého vstupu prof. Miroslava Trnky do ranního vysílání, poslouchejte od 35. minuty a 45. vteřiny.

  • 12. 2. 2015

    ISSS plnohodnotnou součástí Akademie Věd, rozhovor s předsedou AV ČR

    Náš Integrovaný Systém Sledování Sucha (ISSS) je v souladu s novou strategií Akademie věd, která staví na interdisciplinárních programech. Jejich podstatou je vybudování týmů, v nichž by spolupracovali instituce z oblasti vědy, byznysu i státní správy. Více v rozhovoru s předsedou Akademie věd prof. Ing. Jiřím Drahošem, DrSc., dr. h. c.