Jak vyplnit dotazník

Jak vyplnit dotazník

Podrobný manuál o internetovém serveru intersucho.cz a návod, jak se zapojit do monitoringu a jak s námi sdílet informace o suchu na Vašich lokalitách je pro Vás připraven ke stažení v pdf.

Na webu intersucho.cz jsou každý týden aktualizovány celostátní a regionální (okresní) mapy intenzity sucha, vodní bilance. Naší snahou je od Vás – agronomů, ovocnářů, chmelařů či vinohradníků, získat zpětnou vazbu o aktuální situaci porostů a vodní bilanci a to také v týdenním kroku. Zároveň Vám za Vaši spolupráci chceme nabídnout rozšířenou detailní předpověď vývoje sucha na až 10 následujících dní aktualizovanou každých 24 hodin, která je dostupná jen pro registrované uživatele.

Zapojení se do monitoringu je jednoduché a samotné vyplňování dotazníku Vám zabere 5 minut (jakmile si zvyknete na jeho styl).

 

Informace k datu u dotazníků


Mapy ISSS (Integrovaného Systému pro Sledování Sucha) vydáváme každé pondělí do 15:00 na základě situace v neděli v 7:00 SEČ. Mapové podklady tak zobrazují situaci za uplynulých 7 dnů (od neděle do neděle).

Proto i informace o dopadech sucha monitorujeme k datu poslední neděle, aby jednotlivé produkty byly porovnatelné.

 

Jak zvolit katastr


Hlášení o dopadech sucha můžete posílat pro jeden či více katastru, podle plochy, na které v rámci svého podniku hospodaříte. Katastr/y doporučujeme volit, podle následujícího návodu.


Hospodaříte na:

1 katastru - zvolte tento jeden

2 - 3 katastrech - zvolte ten, ktery povazujete za reprezentativni. Pokud jsou katastry sousedící a situace na nich je shodná uvádějte informace souhrnně za vice katastru do jednoho dotazniku.


4 a více katastrech - zvolte katastr, ktery nejlépe vystihuje podmínky podniku (průměrný katastr). Následně vyplňte dotazník pro druhý katastr, ve kterem se sucho projevuje nejdrive (např. z důvodu lehkých půd). Pokud takový na sucho citlivý katastr v rámci podniku není, volte jako druhý ten, který se vyskytuje nejdále od centra podniku, abyste postihli celou variabilitu podmínek. Případně i zde je možno informace z více katastrů sloučit do jednoho dotazníku.

Pokud Vám není jasné, jak katastr zvolit využijte naše kontakty, rádi s Vámi prokonzultujeme Vaše možnosti.

 

Jak vyplnit dotazník? Stručně ve 4 krocích:
 

1. krok: vyplňte hlavičku dotazníku;

2. krok: zodpovězte otázky v dotazníku;

3. krok: klikněte na tlačítko "Odeslat dotazník", čímž Vám bude automaticky provedena registrace a bude Vám vytvořen Váš osobní účet. Na email Vám přijde uživatelské jméno a heslo;

4. krok: při další návštěvě (v následujícím týdnu) se již přihlašte ke svému účtu a opět s využitím dotazníku s námi sdílejte svá hodnocení stavu sucha na Vašich lokalitách.

 

Časté otázky a odpovědi:


Co je cílem tohoto typu monitoringu?

Primárně zajistit aktuální, spolehlivé a o praxi opřené informace o aktuálním suchu a jeho dopadech. Výhodou je právě aktuálnost, která umožní včas reagovat na situaci jak ze strany zemědělských podniků a organizací tak ze strany veřejné správy.

Co získám vyplněním dotazníku?

Budu se podílet na činnosti v Evropě unikátního systému, který umožní lépe řešit případné krizové situace. Současně získám přístup k aktualizované předpovědi vodní bilance, intenzity sucha, ale i dalších agrometeorologických parametrů a to ve vysokém prostorovém i časovém rozlišení. Přístup k denním aktualizacím předpovědních map mají pouze spolupracovníci, kteří v daném týdnu dotazník vyplnili.

Co se děje s mými odpověďmi?

Vaše odpovědi i dotazy jsou obratem zpracovávány týmem expertů a jsou publikovány v podobě mapového podkladu, který je pravidelně 1x týdně publikován na webu intersucho.cz. Jedná o mapy „Dopady na zemědělství"